Czy wiecie, że Thorntons produkuje wspaniałe czekoladki i toffee już od ponad stu lat? Pierwszy sklep został otwarty w Sheffield w Wielkiej Brytanii, przez podróżującego cukiernika Josepha Wiliama Thorntona i jego 14-letniego syna Normana, w październiku 1911 roku. Sklep odniósł sukces, a następny został otwarty w 1913 roku, gdzie rozpoczęto produkcję własnych wyrobów. W 1921 r. powstała fabryka czekoladek J.W. Thornton Ltd.
Thorntons to obecnie jedna z wiodących w Wielkiej Brytanii marek czekoladek, toffee i angielskiej wersji naszej krówki: fudge. Firma powstała w 1911 roku, a dzisiaj jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na wyspach. Thorntons to głównie czekoladki w bombonierkach, kruche i twarde toffee, fudge, które można jeść z przyemnością samemu lub podarować jako elegancki prezent. Jakość produktów Thorntons sprawiła, iż jest to jedna z najchętniej wybieranych marek w Wielkiej Brytanii. Thorntons to bardzo długa i smaczna historia, sięgająca już ponad 100 lat.


Wszystkie nadziewane czekoladki Thorntons są wykonane z czekolady zawierającej 100% masła kakaowego. Firma nie używa do produkcji czekoladek sztucznych barwników i aromatów. Naturalne składniki zapewniają wysoką jakość końcowego produtu.